Přeskoč na obsah

www.ods-melnik.cz | Archiv Zabráníme spalování odpadu z celého Středočeského kraje na Mělníku 30.07.2021 11:44, Svátek má: Bořivoj
Zabráníme spalování odpadu z celého Středočeského kraje na Mělníku Tisk
Pátek, 30 Září 2016 08:25
Zabráníme spalování odpadu z celého Středočeského kraje na Mělníku

Koncepci energetického využití komunálního odpadu zpracovával Krajský úřad Středočeského kraje cca 6 let. Výsledkem průzkumů byl návrh centrálního spalování odpadů v nově vybudovaném Zařízení na energetické využití odpadů (spalovna) v areálu EMĚ Mělník. Součástí procesu je vybudování třídících stanic - cca 6, v jednotlivých částí kraje, kde se odpad přetřídí a naloží do lisovacích kontejnerů a odveze dráhou nebo po silnici do spalovny. Tento záměr odsouhlasila koalice ČSSD a KSČM v Zastupitelstvu kraje a odsouhlasila i Plán odpadového hospodářství Středočeského kraje na 10 let, kde je koncovým zařízením pro veškerý komunální odpad EMĚ Mělník. S tímto záměrem nesouhlasilo velké množství obcí, které musí svoje plány odpad hospodářství upravit podle krajského, neví za jakou cenu se bude odpad předávat do spalovna a jestli nedojde ke zvýšení poplatku pro občany - předpoklad je, že pokud bude EMĚ jediná bude cena až o 100% vyšší, další námitkou bylo zvýšení silniční dopravy v celém kraji a nelogičnost převážení odpadů např z Rakovnicka, Benešovska, Kolínska do Mělníka. Všichni opoziční zastupitelé - ODS, TOP 09, Starostové jsou proti.

Pokud uspějeme v krajských volbách, zabráníme realizaci této nesmyslné koncepce, která by způsobila dopravní kolaps a zhoršení životního prostředí na Mělnicku.

Přijďte nás podpořit! Děkujeme.
 
Ing. Tomáš Martinec, Ph.D. Ing. Tomáš Martinec, Ph.D.
- předseda místního sdružení
ODS Mělník
- předseda oblastního
sdružení ODS Mělník

 

Odkazy
ODS.cz
Vize 2020
EU.ODS.cz
Město Mělník