Přeskoč na obsah

www.ods-melnik.cz | Archiv Mělničtí řidiči dostanou další kruhovou křižovatku 03.06.2020 15:25, Svátek má: Tamara
Mělničtí řidiči dostanou další kruhovou křižovatku Tisk
Pátek, 29 Leden 2010 09:53
Společnost Kaufland již před časem přišla na Stavební úřad s tím, že by chtěla rozšířit prodejní plochu svého supermarketu na Mělníku, stala se vlastníkem pozemků mezi stávajícím parkovištěm a potokem Pšovkou a chtěla znát podmínky, za kterých je možné tento záměr realizovat.

Vedení města dalo podmínku, že pokud by mělo dojít k tomuto rozšíření, musí společnost nejdříve vyřešit neúnosnou situaci na křižovatce ulic Bezručova – Klášterní – Fügnerova. Město společnosti také předalo k využití kdysi zpracovanou studii okružní křižovatky v tomto prostoru.

Po celé řadě jednání, která trvalo půl roku, přišla společnost Kaufland se závěrem, že na své náklady vybuduje na výše uvedeném místě novou kruhovou křižovatku a navíc novou pěší komunikaci k řadovým garážím. Spolu s tím pak ještě zrekonstruuje chodník k zimnímu stadionu.

Kruhová křižovatka bude mít přibližně parametry té u Family centra. Řešení bude zcela určitě přínosem pro celou lokalitu, kde si oddechnou především řidiči, kteří zde dnes dlouhé minuty stojí. Pomůže to ale také obyvatelům této oblasti. Plynulý  provoz bude znamenat snížení exhalací a hluku.

Přestavba supermarketu, jehož cílem je rozšíření stávajícího sortimentu, bude vypadat tak, že se stávající objekt rozšíří o 10 metrů do dnešního parkoviště. Nová parkovací místa, kterých bude více než doposud, pak vzniknou na pozemcích směrem ke Pšovce. Platná
naprosto samozřejmě zůstává i podmínka, že parkoviště mohou využívat návštěvníci zimního stadionu.

Akce by se měla uskutečnit v letošním roce a o jejích podrobnostech Vás budeme informovat.

Jaromír Kovářík
1. místostarosta města Mělníka
 
Ing. Tomáš Martinec, Ph.D. Ing. Tomáš Martinec, Ph.D.
- předseda místního sdružení
ODS Mělník
- předseda oblastního
sdružení ODS Mělník

 

Odkazy
ODS.cz
Vize 2020
EU.ODS.cz
Město Mělník