Přeskoč na obsah

www.ods-melnik.cz | Archiv Začíná rekonstrukce Pražské brány 03.06.2020 15:41, Svátek má: Tamara
Začíná rekonstrukce Pražské brány Tisk
Čtvrtek, 08 Červenec 2010 07:35
Jistě se všichni shodneme, že Pražská brána je jednou z dominant našeho města. Zejména při vstupu do městského historického jádra ve směru od obchodních a parkovacích prostor na Náměstí Karla IV. je skutečně nepřehlédnutelná.

Právě proto nám horšící se stav této významné architektonické památky z doby pozdního středověku dělal již nemálo starostí. Je jen logické, že bylo nutné přikročit k zajištění rekonstrukce budovy, a to nejen vnějšího pláště, ale také uvnitř, aby provoz oblíbené čajovny byl co možná nejvíce v souladu s nároky na ochranu památek.

Rada města Mělníka ještě v době své existence schválila na svém jednání dne 17. května uzavření Smlouvy o dílo na akci „Oprava kulturní památky - Pražská brána“ s firmou GEMA ART GROUP, a. s. Praha. Následně mohlo být započato s přípravou rekonstrukce.

Samotná rekonstrukce potrvá od 1. července do konce měsíce září tohoto roku. A co všechno zahrnuje? Tedy: kompletní obnovu vnějšího pláště brány, opravu kamenných článků, opravu krovu a výměnu napadených dřevěných částí, nové vnitřní nátěry, kompletní novou elektroinstalaci, instalaci nových topných těles a odvlhčovačů.

Zároveň s rekonstrukcí proběhne v budově stavebně-historický průzkum, který pomůže zmapovat stavební dějiny této jedinečné stavby a může přinést i zajímavé, doposud neznámé informace.

Celkové náklady na rekonstrukci činí 2.236.468,- Kč. Z toho městu Mělníku dotaci ve výši 420.000,- Kč poskytne Ministerstvo kultury České republiky a částku 900.000,- Kč poskytne Středočeský kraj. Oběma institucím státní, resp. veřejné správy náleží poděkování.

Mgr. Tomáš Teplík
2. místopředseda MS ODS Mělník

 
Ing. Tomáš Martinec, Ph.D. Ing. Tomáš Martinec, Ph.D.
- předseda místního sdružení
ODS Mělník
- předseda oblastního
sdružení ODS Mělník

 

Odkazy
ODS.cz
Vize 2020
EU.ODS.cz
Město Mělník